زمان جاری : پنجشنبه 03 مهر 1399 - 7:14 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمارسال پاسخ
تعداد بازدید 1267
نویسنده پیام
rizsms آفلاین

مدیر ارشد
ارسال‌ها : 14
عضویت: 29 /6 /1392
تشکرها : 1

روشهای مختلفی برای تبلیغات
روشهای مختلفی برای تبلیغات وجود دارد که انتخاب هر یک از آنان به عواملی مانند شناخت مخاطبان،آشنایی با نمادهای فرهنگی، پیش زمینه های اجتماعی و ... بستگی دارد.
1-روش لقب گذاری: این روش را برچسب زنی هم می گویند. در این روش با منفی جلوه دادن فرد یا عقیده وی، مخاطبان را وا زده می کنید تا فشار اجتماعی مانع از گرایش فرد به آن پدیده شود.
2-روش تعمیم: در این روش بین یک صفت و یا یک شخص که در ذهن افکار عمومی مثبت و معرف خوبی،صداقت و فاخر بودن است با موضوع مورد نظر پیوند ایجاد می شود؛ مانند کت و شلوار عالیجنابی
.3-روش انتقال :اقتدار و اعتبار شخصی محترم را به امر مورد تبلیغ تفویض و انتقال می دهند.مانند انتقاد به سانسور کتاب از زبان نویسنده محبوب ومشهور.
4-روش شهادت : واداشتن شخصی محبوب یا منفور به اظهارنظر درباره درستی یا نادرستی یک برنامه مشخص راهکار اصلی این روش است.
5-روش توده پسند :روشی که تبلیغ کننده می کوشد به افکار عمومی القاء کند که نظر او برخاسته از دل مردم توده و کوچه بازار است.6
6-روش جمع کردن کارت های یکدست:
بهره گرفتن از تکه های درست و نادرست گزینش شده یک موضوع که در کنار هم مفهوم خاصی را به افکار عمومی انتقال می دهد.
7-روش تظاهر به یکپارچگی:در این روش تکیه بر علاقه مردم به دنباله روی از اکثریت است و موضوع به گونه ای تبلیغ می شود که گویی همه مردم با این موضوع موافق یا مخالف هستند.
8-روش پنهان:در این روش به جای تبلیغ علنی هدف خود را از طریق پنهانی و با استفاده از تلقین پیاده می کنیم.
9-روش ضد تبلیغ: استفاده از مطالب و تأکیدات کسانی که از نظر افکار عمومی دشمن و مخالف محسوب می شوند.این روش زمانی کاربرد دارد که عوامل داخلی و خارجی با اهداف مبلغان در تقابل آشکار باشد.
10-روش تکرار: تکرار نمادها و شعارها در افکار عمومی بازتابی شرطی داشته و نزدیکی فواصل تکرار پیام نفوذ آن را بیشتر می کند.
11-روش شستشوی مغزی:این روش می کوشد با تبلیغ مستقیم وبحث های طولانی، وجدان افکار عمومی را بر اساس نمونه ای واحد بسازد. سعی بر آن است که روح اندیشیدن و انتقاد را از گروه بگیرد تا هر چه می شنوند باور کنند.

امضای کاربر :
شنبه 01 شهریور 1393 - 15:34
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :

theme designed for MyBB | RTL by MyBBIran.com